Виляреал спря Барселона, но рекордът продължава

Отборът на Барселона направи равенство 2:2 при визитата си на Виляреал в мач от 30-ия кръг на Примера дивисион.

Шампионите пропуснаха да продължат победната си серия, въпреки че на почивката водеха с 2:0 след попадения на Иван Ракитич в 20-ата и Неймар от дузпа в 41-ата минути. Именно през първата част главният съдия на двубоя Санчес Мартинес взе няколко спорни решения.

Първо в 23-ата минута арбитърът не показа втори жълт картон на защитника на Барселона Жерард Пике за игра с ръка. Втората спорна ситуация бе при дузпата в полза на гостите, като останаха сериозни съмнения дали стражът на домакините Серхио Асенхо фаулира Неймар.

Въпреки това Мартинес посочи бялата точка, а бразилецът реализира. След почивката „жълтата подводница” все пак стигна до равенството след попадение на Седрик Бакамбю в 57-ата минута и автогол на Жереми Матийо шест минути по-късно.

Въпреки пропуснатата победа Барселона продължава да е убедителен лидер в класирането. Играчите на Луис Енрике вече имат актив от 76 пункта, на 9 от втория Атлетико Мадрид. Виляреал остава четвърти с 54. /БГНЕС