Юнайтед продължи възхода преди Коледа

Манчестър Юнайтед не срещна особени трудности и се наложи с 3:1 при домакинството си на Уест Хям в последния си двубой преди Коледа.

Победата бе повече от заслужена за футболистите на Дейвид Мойс, които надиграха съперника си по всички показатели.

Още през първата част те поведоха с 2:0 след голове на Дани Уелбек в 26-та Аднан Янузай в 36-та минута, а през двайсетина минути преди края на мача Ашли Йънг отбележи за 3:0.

Почетното попадение за "чуковете" бе дело на Карлтън Коул, който бе точен в 86-та минута.

Така Юнайтед продължи възхода си и вече е в серия от 4 поредни победи - срещу Шахтьор в Шампионската лига, Стоук Сити за Купата на Лигата, Астън Вила и Уест Хям в Премиършип.

През седмицата Уест Хям изхвърли Тотнъм от Кепитъл Уан Къп, но днес не успя да затвърди този резултат.

С днешния успех "червените дяволи" събраха 28 точки и изместиха Тотнъм от седмото място в таблицата на Премиършип. "Шпорите" обаче са с мач по-малко. Уест Хям пък се намира на 17-та позиция с 14 пункта и е само на точка от зоната на изпадащите.

За Юнайтед в игра се завърна Уейн Рууни, който си партнираше в атака с Дани Уелбек. Възстановеният от дълга контузия Дарън Флечър пък отново попадна в групата за двубоя за разлика от Робин ван Перси.

За Уест Хям отново не игра наказаният Кевин Нолан, както и контузените Уинстън Рийд, Стюарт Даунинг, Анди Керъл, Рикардо Ваз Те, Младен Петрич и Джеймс Томкинс.

4053558

Още от началото на двубоя домакините показаха, че ще играят за победа и положенията пред Адриан се редяха едно след друго. В 26-та минута резултатът бе открит. Уейн Рууни проби и пусна към Дани Уелбек, който от малък ъгъл направи 1:0.

Десет минути по-късно младият Аднан Янузай покачи на 2:0 след като получи хубав пас от Уелбек в наказателното поле.

През втората част постепенно Уест Хям успя да изравни играта и дори можеше да намали, след като в 57-та минута Рууни изчисти от голлинията след центриране от корнер на Джеймс Колинс.

4053553

Все пак домакините стигнаха и до трето попадение. Първо в 67-та минута гол на резервата Хавиер Ернандес бе отменен заради засада, но в 72-та друга смяна - Ашли Йънг утрои. Антонио Валенсия напредна по крилото, подаде на Рууни, а той от своя страна асистира на Йънг, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

При този резултат момчетата на Дейвид Мойс си позволиха отпускане и в 81-та минута Карлтън Коул вкара за 3:1, възползвайки се от чудесен пас на Модибо Майга.