Смениха Тонев при нова загуба на Астън Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Александър Тонев стартира като титуляр за своя Астън Вила, който обаче претърпя загуба с 1:2 при визитата на Стоук Сити в мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

Юношата на ЦСКА изигра 67 минути на негостоприемния "Британия Стейдиъм", преди да бъде заменен от Джордан Боуъри.

За Астън Вила това е трета поредна загуба във Висшата лига, като бирмингамци остават с актив от 19 точки във втората половина на таблицата. Стоук Сити пък събра 21 пункта, което и автоматично изкачва "грънчарите" сред първите десет в класирането.

Първата част на "Британия" завърши без отбелязани попадения, като двата тима оставиха развръзката за вторите 45 минути.

Още в 50' Чарли Адам откри резултата, като бившият халф на Ливърпул се разписа след асистенция на Питър Крауч.

В 66' обаче Астън Вила върна попадението, само две минути след смяната на Александър Тонев. Чешкият национал Либор Козак прониза Амир Бегович и върна гостите в мача.

Само четири минути по-късно обаче Стоук стигна и до втори гол, който в последствие се оказа и победен. Питър Крауч добави и попадение към асистенцията си, като двуметровият таран оползотвори подаване на Джеоф Камерън за крайното 2:1 в полза на "грънчарите".