Юнайтед на Гигс напомни за "червените дяволи"

снимка: бта/АР

Дебютът на Райън Гигс като мениджър на Манчестър Юнайтед беше повече от успешен, след като неговите възпитаници показаха много силна игра и разкъсаха с 4:0 Норич пред пълния „Олд Трафорд“ в мач от 36-ия кръг на Премиършип.

Първата част беше слаба и за двата отбора, но Рууни от дузпа в 42' даде тон за головото шоу през вторите 45 минути. Отново той в 48' удвои, а Мата (63) и Валенсия (73) оформиха крайния резултат.

“Олд Трафорд“ посрещна по уникален начин новия мениджър Райън Гигс, като той получи бурни аплодисменти при излизането си на терена, а освен това през целия двубой феновете пееха неговото име.

4082345

Самият треньор им се отблагодари с показаното от неговите футболисти на терена, особено през второто полувреме. Това беше и най-убедителната победа за сезона на Манчестър Юнайтед, и то в първия мач след уволнението на Дейвид Мойс.

Английският шампион е с 60 точки и три мача до края на сезона. В момента момчетата на Гигс изостават на 6 точки от заветното 6-о място, което ще даде шанс на отбора да се изявява в Лига Европа. Норич пък е в лоша ситуация и 2 кръга преди края е с 32 точки – на точка от зоната на изпадащите.

4082341

Първото полувреме не беше изпълнено с положения, като домакините определено имаха инициативата, но Кагава, Рууни и компания имаха сериозни проблеми с добре наредената защита на Норич.

Все пак в заключителните минути на първата част „червените дяволи“ натиснаха, а в 38' Руди се намеси решително след отличен изстрел на Антонио Валнесия. Само две минути обаче дойде решаващият момент в срещата.

4082343

В 40' трима защитници не успяха да спрат пас към Дани Уелбек в наказателното поле и в крайна сметка Пол Уитъкър го повали на земята. Рууни застана зад топката и с удар в десния ъгъл реализира безпроблемно – 1:0 за домакините.

Определено голът се отрази и на играчите на Норич, и на тези на Райън Гигс, след като през второто полувреме паднаха цели три гола във вратата на Джон Рууди.

4082347

Само три минути след подновяването на играта Рууни проби отляво и нахлу в наказателното поле. Там той стреля към далечния ъгъл, а вратарят на „канарчетата“ нямаше как да спаси отличния удар на нападателя.

В 60' на терена се появи Хуан Мата, а само 180 секунди по-късно испанецът ликуваше с третото попадение в мача. Валенсия догони топка край тъчлинията и подаде на Фил Джоунс. Той центрира към малкото наказателно поле, където Мата разстреля Руди за 3:0.

4082349

До края на мача имаше време за още много голове, но все пак „червените дяволи“ пощадиха своя съперник и вкараха „само“ още едно попадение. В 73' Евра напредна по лявото крило и центрира към далечната греда, където Валенсия засече от воле в обратния ъгъл – 4:0 за шампиона на Англия.