Леверкузен и Дортмунд разделиха по точка

Отборите на Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд изиграха шеметно първо полувреме, а сблъсъкът помежду им на "БайАрена" от 32-ия кръг на Бундеслигата завърши при равенство 2:2.

И четирите гола в двубоя бяха реализирани през неговата първа част, докато след почивката попадения в Леверкузен така и не паднаха.

Така "аспирините" допуснаха грешна стъпка в битката с Шалке 04 за третото място и директно участие в групите на Шампионската лига, оставайки на четвърта позиция с 55 точки. Шалке е трети с 58, но и мач по-малко. Утре вечер "кралскосините" домакинстват на Борусия Мьонхенгладбах.

Борусия Дортмунд пък остава на втора позиция с 65 точки - на цели 19 зад новия стар шампион на Германия Байерн Мюнхен.

Едва ли феновете на "БайАрена" са очаквали, че първото полувреме на дербито ще предложи толкова много емоции.

Още в 7' Ларс Бендер откри за домакините, но в 29' Оливер Кирх възстанови равенството.

Гонсало Кастро отново изведе Леверкузен напред в 35', но четири минути по-късно Марко Ройс отново изравни от дузпа.

До почивката Марко Ройс можеше и да донесе аванс на своя тим, но германският национал пропусна очи в очи с вратаря Бернд Лено.