Юнайтед и Арсенал размениха по едно полувреме (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха наравно 1:1 на стадион „Олд Трафорд“ в голямото дерби от 37-ия кръг на английската Висша лига. Мачът се разви по крайно любопитен начин, като през първото полувреме домакините имаха пълно превъзходство, а след почивката „артилеристите“ наложиха натиск и съвсем логично стигнаха до изравнителен гол.

Андер Ерера в 30-ата минута с осмия си гол през сезона от воле откри резултата в полза на „червените дяволи“. Испанецът бе оставен непокрит на далечната греда и от въздуха прати топката в мрежата след центриране (с левия крак) от левия фланг на Ашли Йънг, който се пребори с Ектор Белерин на крилото.

Въпреки че имаха пълно териториално и игрово преимущество, домакините стигнаха до само един гол аванс на почивката, но изглеждаше сякаш има пълен контрол върху мача. След паузата обаче ролите се размениха и Арсенал бе по-атакуващият отбор, като в 82-ата минута се стигна до логично равенство, макар и след конфузна ситуация.

Тио Уолкът подхвана поредния си пробив по дясното крило и нахлу в наказателното поле, откъдето пробва да центрира успоредно на голлинията. Топката обаче рикошира в крака на Тейлър Блакет и изненада вратаря Виктор Валдес, който нямаше как да реагира – 1:1. Младият десен бек на Юнайтед си отбеляза злощастен автогол, но и не можа да опази по най-добрия начин резервата Уолкът.

И двата отбора имаха достатъчно ситуации, за да определят победител в мача, но в крайна сметка трябваше да се задоволят с равенство, което доставя по-голямо удоволствие на Арсенал. „Артилеристите“ имат 71 точки и запазват преднината си от две пред Манчестър Юнайтед на третото място, и то при положение, че лондончани са с мач по-малко. „Червените дяволи“ пък по лековат начин пропуснаха възможността да върнат интригата в битката за топ 3, след като не можаха да се поздравят с успех над прекия си съперник.

За първи път от Нова година Арсенал получи първия гол в мача, а за първи път от ноември 2004 година тимът не записа нито един удар в очертанията на противниковата врата през първото полувреме.

Дейли Блинд и резервата Робин ван Перси, както и Оливие Жиру и Алексис Санчес имаха възможности да променят равенството, но резултатът 1:1 се запази след последния съдийски сигнал.