
ЮАР ще инвестират 170 милиарда ранда(приблизително 13.5 милиарда евро) в транспортната си мрежа, за облекчение на очакваните 450 000 посетители за Мондиал 2010.
След множеството критики, че е прекалено рано за страна от „черния континент" да предприеме начинание като домакинство на световно футболно първенство и, че държавните финанси ще са недостатъчни, ЮАР обяви, че ще инвестират огромната сума от 13.5 милиарда евро в отпимизацията транспортната си мрежа.
„Подтиква ни желанието да сме сигурни, че ЮАР ще стане предпочитана туристическа и бизнес дестинация. Световното първенство по футбол през 2010 е катализатора за развитието на нашата система тъй като сме длъжни да спазим изискванията на ФИФА", заяви министърът на транспорта Джеф Радебе.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ