Йоветич разпиля Палермо в Сицилия

Фиорентина задълбочи кризата в Палермо и се изравни с Интер на 3-тото място в класирането на Серия А, след като порази с 3:0 сицилианците.

Звездата на Ла Виола Стеван Йоветич наниза два гола за победата на своя отбор, а един гол от дузпа реализира и Гонсало Родригес.

Черногорският национал вече има 8 гола за „виолетовите" в Калчото и отново се оказа с ключов принос за победа на тима.

Фиорентина се намира в добра форма, след като спечели убедително с 4:1 дербито на Тоскана, а също така елиминира Удинезе по пътя към четвъртфиналите в Купата на Италия.

Хуан Куардадо изведе Йоветич сам срещу вратаря в 50-ата минута и за черногореца не бе трудно да открие резултата от чистата позиция.

В 84-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на „виолетовите" и Йоветич пое отговорността да я изпълни, при което вкара за 2:0 и подпечата победата на Фиорентина.

В 89-ата гостите получиха втори 11-метров наказателен удар, макар и пресилен, защото бе отсъден за игра с ръка на Михел Морганела, който просто предпазваше лицето си при удар отблизо.

В крайна сметка Гонсало Родригес също беше точен от бялата точка и направи резултата класически, както и приключи мача - 0:3.

Фиорентина вече има 35 точки, колкото Интер, с който дели 3-тото място в таблицата. Заради наказанието си Наполи пък е 5-ти с 34 пункта, а вече на втора позиция е Лацио с 36. Лидерът Ювентус е далеч напред с 44 точки.

Удинезе пък стигна само до равенство 1:1 като гост на Аталанта, докато Торино надви Киево с 2:0, а Парма спечели като гост на Болоня с 2:1.