Интер зарадва тифозите си с блестяща победа над Ювентус с 3:1 като гост преди месец, но ще зимува на цели 9 точки от шампионите, защото днес записа поредната си грешна стъпка в Серия А.

„Нерадзурите" не можаха да победят Дженоа на „Джузепе Меаца", като в 77-ата минута бяха изоставащи в резултата, но в 85-ата Естебан Камбиасо изравни за 1:1.

Щурмът на домакините към пълния обрат изглеждаше завършен в 91-ата минута, когато Диего Милито сервира на тепсия топката на празна врата за Марко Ливая.

Младият хърватски нападател обаче тотално закопа отбора си, правейки невъзможното - от 1 метър Ливая нацели гредата, вместо да оплете кълбото в опразнената мрежа.

Така Интер трябваше да се задоволи само с равенство 1:1, което няма да му позволи да запази второто си място, след като по-късно днес Лацио подчини Сампдория с 1:0.

Ливая е един от младите таланти на „нерадзурите" и получава доверието на Андреа Страмачони предимно в Лига Европа, където статистиката му е обещавата.

В евротурнирите Ливая има 6 мача и 4 гола, което е добро постижение, но той по най-глупавия начин пропусна за първи път да се разпише в Серия А и да стане герой за Интер.

Sporta.bg ви припомня предишния фрапантен пропуск на хърватския нападател, който се оказа пагубен за „нерадзурите" в мача от Лига Европа срещу аутсайдера Нефтчи.

Вижте какво сътвори Марко срещу азерите тук.

Ако тогава Ливая беше вкарал, Интер вероятно нямаше да допусне равенство 2:2... Ако...