Йоренте Спасителя прати Ювентус начело

Ювентус стигна до изключително драматична победа срещу Удинезе у дома, за да оглави еднолично класирането в Серия А след 14-ия кръг.

Домакините използваха наказанието на ултрасите си за мача, за да вкарат в техния сектор над 12 хиляди деца, които създадоха невероятна атмосфера на стадиона, а те бяха зарадвани много в 91', когато Йоренте най-накрая оползотвори един от десетките шансове пред Ювентус тази вечер.

Благодарение на силната си форма в последните мачове Ювентус от трети в класирането се изкачи до първото място и вече има цели 3 точки повече от Рома, който остава на второ място с 34 пункта. Удинезе пък остава в близост до зоната на изпадащите с 16 точки на 13-о място.

От самото начало домакините взеха преимущство в двубоя, но Бъркич направи отлични спасявания. В самото начало като по чудо извади удар на Карлос Тевес, а след това парира и Клаудио Маркизо, който излизаше сам срещу него.

Големият проблем за Ювентус дойде от контузията на Андреа Пирло в началото на двубоя, като Погба го замени още в 15', но от това пострада креативността в атаката на домакините. Въпреки това Тевес и Йоренте имаха нколко шанса пред себе си, но пропуснаха.

Единственото положение, което се откри пред Удинезе, бе дело на Ди Натале, който се опита да прехвърли Буфон. Вратарят успя да играе с топката, което позволи на Барзали да изчисти преди топката да се озове в мрежата.

През втората част статуквото на терена не се промени по никакъв начин, но Тевес продължи да е най-деен в пропуските, а Бъркич затвърди отличната си форма с още няколко брилянтни намеси, спечелвайки си званието играч на мача.

В заключителните 10 минути от мача Маркизио и отново Тевес бяха спрени от стража на гостите, а удари на Погба и Куалярела минаха на сантиметри от цецлта. В 89' пък защитник в оранжево изби от голлинията след удар с глава на Йоренте.

Въпреки това късметът се усмихна на домакините, които в първата минута на продълженията изпаднаха в екстаз, след като Йоренте засече подаване на Маркизио с глава за победата с 1:0.