Йоканович: Изглеждаме по-добре от преди месец

Старши треньорът на Левски Славиша Йоканович остана доволен от представянето на „сините" в най-старото столично дерби срещу Славия, спечелено с 1:0.

Сръбският специалист сподели, че е недоволен от продукцията преди почивката, но след паузата тимът е успял да направи нужните корекции, за да стигне до така важния гол.

Ларсен Туре в 57-ата минута засече с глава в мрежата топката след отлично центриране на Гари Родригес от лявото крило.

Йоканович говори и за дербито Левски - ЦСКА, което е по-следващия кръг, като го оприличи на големия мач на Сърбия Цървена звезда - Партизан, където е участвал и като футболист, и като треньор.

„Почнахме мача доста трудно. Оставихме голямо пространство между линиите, имаше доста моменти от първото полувреме, в което Гаджев и Иванов бяха сами на огромно пространство.

През второто полувреме сгъстихме линиите и заиграхме по-добре. Няма някакво чудо, с което един треньор да може да преобърне играта на тима си. През второто полувреме имахме повече ситуации, тактически бяхме по-добре, тичахме повече.

Мачът не е бил равностоен, защото не видях Славия да създава някакво положение.

Разбирам, че феновете не могат да забравят онзи мач отпреди 4 месеца. Аз тогава не бях на работа в тима, но във футбола винаги може да ти се даде шанс да победиш.

Вече изглеждаме много по-добре, отколкото преди месец. Дано в следващия мач да изглеждаме още по-добре, защото играта все още не отговаря на амбициите на Левски.

Знам много добре какво означава дербито Левски - ЦСКА. Играл съм в дербито Цървена звезда - Партизан. Водил съм и такъв мач, предполагам, че тук е същото.

Този мач е много по-различен и за футболистите, и за треньорите, но имаме предостатъчно време да се готвим за него - първо играем с Локо (Сф) и после ще мислим за ЦСКА", завърши Йоканович.