Букарев няма обяснение за беззъбата Славия

Наставникът на Славия Асен Букарев изрази съжаление за пасивното поведение на футболистите си по време на дербито с Левски, загубено с 0:1.

„Белият" треньор призна, че не се е получил качествен сблъсък, но не можа да намери обяснение за беззъбата игра на тима си, особено през второто полувреме.

Според Букарев грубата грешка в защита е коствала поражението на Славия, а иначе той е бил сигурен, че един гол ще реши в сблъсъка в полза на единия или другия отбор.

„Една груба грешка в защита е причината", заяви Букарев.

„Направихме добро първо полувреме, но знаехме, че който вкара гол, ще победи. Преди мача говорихме, че който направи по-малко грешки, ще спечели.

Ние обаче направихме грешката, която я правим във всеки мач. Но мисля, че отборът продължава да израства, въпреки загубата и го поздравявам.

След почивката излезнахме преобразени, не знам на какво се дължи. Започнахме да губим единоборства, след гола глътнахме вода, казано на жаргон.

Курдов беше изолиран днес, не беше това, което показа в предишните мачове. Имахме изгодни ситуации, но не и продължения. Зарадяът беше много по-различен отколкото преди мача преди 4 месеца, когато развалихме празника на Левски.

И двата отбора хвърлиха много усилия днес, но не знам дали се е получило дерби.

Сега ни предстои дерби с ЦСКА. Не може да играем само с млади. Важно е момчетата да не свалят гарда след днешната загуба и да продължим, за да докажем, че можем да се мерим с Левски и ЦСКА", завърши Букарев.