Ямбол изненада Черно море като гост

Ямбол успя да изненада Черно море порт Варна като гост и след по-добра игра заслужено спечели мача със 75:71.

Домакините започнаха добре срещата и поведоха с 4:0. Стрелбата на играчите на Черно море порт Варна през първата част обаче не вървеше. Ямбол обаче изравни при 4:41 след което отбеляза още 6 точки и поведе с 10:4. С последователни тройки на Станислав Говедаров и Сергей Цветков гостите дръпнаха с 11 точки - 16:5.

Домакините успяха да намалят изоставането си и в края на първата част губеха с 4 точки 17:21. Баскетболистите на Черно море порт Варна започна отлично втората четвърт и с кош и тройка на Асен Великов и кош на Милян Пупович поведоха при 24:21.

След малко повече от 3 минути игра гостите успяха да изравнят при 26 равни с тройка на американеца Пол Буторак. Последва смяна на водача в резултата на двата отбора в резултата за двата отбора, след което домакините поведоха с 4 точки 34:30. След ново равенство при 34:34 двата отбора се оттеглиха на почивка при резултата 36:34 за Черно море порт Варна.

В началото на третата част в играта на двата отбора имаше доста брак. Резултатът се движеше кош за кош, но след 3 изравнявания домакините успяха да поведат с 43:40. Резултатът бе отново изравнен малко повече от 3 минути преди края на третата част при 47:47.

Последва ново равенство при 52:52, а преди последната решителна четвърт домакините водеха с 56:52. За по-малко от минута и половина игра през последната четвърт гостите изравниха резултата - 56:56. След 3 минути и половина игра играчите на Ямбол поведоха в резултата и започнаха да трупат преднина, която достигна 8 точки - 66:58.

Домакините намалиха изоставането си до точка 68:69 около минута и 40 секунди преди края, но силите им не стигнаха за нещо повече и Ямбол взе мача със 75:71. Преди началото на срещата центърът на домакините Милян Пупович получи наградата си за MVP на месец ноември в НБЛ.