Коби се завръща в неделя

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт обяви, че ще се завърне на полето в неделното домакинство от редовния сезон в Националната баскетболна лига (НБА) срещу Торонто.

35-годишният Брайънт, който скъса ахилес през април, поднови тренировки в средата на миналия месец и вече е готов за игра.

Завръщането на 15-кратния участник в Мача на звездите се очаква да даде тласък на сезона на Лейкърс, който заема едва десетото място от 15 отбора в Западната конференция. Брайънт тренира на пълни обороти с отбора в последните три дни.

"Не чувствам никакви болки, което е най-важното. Все още съм далеч от оптималната форма, но това лесно ще се компенсира с участие в мачовете", каза той, цитиран от БТА.

Лейкърс постигна десетата си победа в 19 мача от началото на кампанията след 106:100 при гостуването си на на Сакраменто тази нощ. Домакините имаха аванс от 10 точки при 87:77 малко повече от минута преди края на третата четвърт, след което допуснаха обрат.

Лос Анджелис стигна до успеха след серия от 13 безответни точки в последните 3:35 минути на срещата. Пау Гасол и Джони Мийкс завършиха с по 19 точки, а Стийв Блейк допринесе с 13 точки и 10 асистенции.

ДеМаркъс Къзинс беше най-добър за домакините с 20 точки и 11 борби, а Бен МакЛемор също вкара 20 точки, но Сакраменто допусна шеста поредна загуба.