Възстановеният Нани отпътува с групата на Юнайтед за турнето в Северна Америка

галерия:

Португалският национал Луиш Нани отлетя със своя Манчестър Юнайтед за лятното турне на тима в Северна Америка, след като успешно се възстанови от травмата в рамото, която го лиши от участие на тазгодишното Световно първенство в ЮАР.

 

В групата на "червените дяволи" попадна и новото попълнение от Фулъм - Крис Смолинг, който е един от младите футболисти, получили доверието на сър Алекс Фъргюсън да натрупат ценен опит със звездите на английския клуб.

 

Манчестър Юнайтед се качи на самолета тази сутрин, след кратко позиране пред фотографи, а лагерът на "червените" започва тази седмица в Чикаго, като в определен етап от подготовката, Фърги ще поведе своите момчета на юг и север, съответно до Мексико и Канада.

 

В петък Юнайтед ще изиграе първата си среща срещу тима на Селтик, като мачът ще се проведе в Торонто. На 21 юли англичаните ще се изправят срещу Филаделфия Унион, на 25 юли съперник ще бъде Канзас Сити Уизърдс, а три дни по-късно - в Хюстън Юнайтед ще премери сили със сборен отбор на звезди от американската Мейджър Лийг Сокър.

 

Следва пътуване до Гуадалахара и контролна среща с мексиканския Чивас, където за последно игра и новото попълнение на "дяволите" - Хавиер Ернандес.

 

В базата на Юнайтед пък останаха контузените Гари Невил, Рио Фърдинанд, Майкъл Оуен, Антонио Валенсия и Андерсон. Както често се случва, извън сметките е и Оуен Харгрийвс.