Вуцов пожела успех на Лудогорец срещу Ливърпул

Старши-треньорът на Ботев (Пловдив) Велислав Вуцов призна превъзходството на Лудогорец над неговия тим и пожела на шампионите успех срещу Ливърпул в Шампионска лига, минути след като "канарчетата" загубиха с 1:2 домакинството си срещу "орлите".

"Получихме головете в много неподходящи моменти. Не се сърдя на никого от моите футболисти. Трябва да изчистим тези грешки", сподели на пресконференцията след мача наставникът на Ботев.

"Указанията ми бяха през първите 10-15 минути да играем на сигурно. Допуснахме страхотна грешка обаче още в 4-ата минута. Класният отбор на Лудогорец ни наказа. Вторият гол промени още повече нашия стил на игра. Аз имах други виждания.

Исках по друг начин да изиграем този мач. Поздравявам отбора на Лудогорец, че ни победи и ни победи по начин, по който заслужава. Честитя им победата и им пожелавам успех срещу Ливърпул. Днес те играха много добре срещу нас, а ние бяхме едно ниво под тях. Умният човек, когато губи, си прави изводи, за да не допуска същите грешки.

Аз очаквах повече в атака. Исках да създадем повече положения и да притиснем повече противника. Искаше ми се по-бързо да полетим в облаците. Когато не играем по най-добрия начин, както днес се оказа, че сме много зелени в тактическо естество. Продължаваме напред. Нека цялата тежест от тази загуба падне върху мен. Нека тези млади момчета да ги оставим на мира, за да може да растат нагоре. Ние в атака не играхме добре. Това не беше нашата игра.

След като сме допуснали грешки при головете, те се на всички. В предишните мачове нападателите ни бяха по-агресивни. Най-слабата ни игра бе в средата на терена през първото полувреме. Очаквам повече от нашия отбор. Потенциалът на отбора е много по-добър. Бяхме респектирани от Лудогорец и прегоряхме", завърши Вуцов.