Втора загуба за Арсенал в Манчестър

снимка: skysports

Отборът на Арсенал претърпя втори пореден неуспех в английската Висша лига. Две седмици след загубата с 1:2 от Манчестър Юнайтед, тимът на Арсен Венгер отстъпи с 2:4 при гостуването си на Манчестър Сити в мач от петия кръг на шампионата.

В 19' стражът на гостите Мануел Алмуния си отбеляза злощастен автогол, с което откри резултата в полза на "гражданите". След центриране от свободен удар, бранителят на Сити Майка Ричардс отклони топката с глава към горния десен ъгъл на противниковата врата. Алмуния изби топката, която обаче се удари в грeдата, след това в тила на вратаря и попадна в мрежата на "артилеристите".

В 62' Робин Ван Перси върна надеждите на "топчиите" с гол за 1:1. Холандският национал бе намерен добре от Томаш Росицки, след което се извъртя и с по-слабия си десен крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Шей Гивън.

В 73' на двубоя на терена се появи българският национал Мартин Петров, който замени Стивън Айрланд.

Минута по-късно Крейг Белами получи от Лескът и с едно докосване изведе "гражданите" напред в резултата за втори път в срещата.

Десет минути преди края на редовното време бившият футболист на Арсенал Емануел Адебайор засече с глава центриране на Шон Райт-Филипс за 3:1 в полза на домакините. Четири минути по-късно именно Райт-Филипс успя да се измъкне и да завърши контра-акция на "гражданите" с гол във вратата на гостите.

Крайното 4:2 оформи Томаш Росицки, който връхлетя върху пас на Сеск Фабрегас и от близка дистанция простреля Шей Гивън.