Леверкузен измъкна трите точки на Волфсбург с 3:2 като гост

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Байер Леверкузен нанесе изненадваща загуба на настоящия шампион на Германия Волфсбург. "Аспирините" спечелиха гостуването си на "Фолксваген Арена" с 3:2, в мач изпъстрен с две дузпи и по един червен картон за двата тима.

Още в 32-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като вратарят им Беналио бе изгонен. След центриране той изби топката от главата на Кислинг, но тя попадна в краката на Дердийок, след което вратарят на Волфсбург извърши груб фаул срещу играча на Байер и заслужено видя червения картон. Резервният страж Ленц влезе в игра, но само след пет минути трябваше да вади топката от мрежата си. След центриране от Корнер Дердийок пробва неговия рефлекс, но Ленц изби. След това и Кислинг бе отказан от стража, но последвалата добавка Ролфес откри резултата.

След подновяването на играта през втората част отново Ролфес бе точен, този път от дузпа. 11-метровият удар бе отсъден за нарушение на Бардзали срещу Дердийок, а Ролфес бе безпогрешен и удвои. Кислинг направи преднината на "аспирините" класическа в 58-ата минута след двойно подаване с Ренато Аугусто.

В 53-ата минута и гостите останаха с човек по-малко след като активният Дердийок получи втори жълт, респективно червен картон. С това започна обратът на шампионите. В 76-ата минута Мисимович от пряк свободен удар намали преднината на гостите. В 80-ата минута Един Джеко бе съборен в наказателното поле, а Графите реализира за 2:3.

За повече обаче силите на "вълците" не стигнаха и те трябваше да се примирят със загубата. Така Леверкузен остава едноличен лидер в първенството с актив от 13 точки в пет мача. За шампионите пък това е трета загуба от началото на кампанията, като те се намират на незавидната 11-а позиция.