Всичко най-интересно около 50-те гола на Уейн Рууни за Англия

След дълго чакане, нападателят на Англия Уейн Рууни най-накрая записа името си в историята, като това се случи снощи.

През уикенда атакуващият футболист на Манчестър Юнайтед вкара и на Сан Марино, като тогава се изравни с най-великия голмайстор на "трите лъва" сър Боби Чарлтън, който имаше 49 гола.

Късно снощи Англия се изправи срещу Швейцария, като Рууни, както и срещу Сан Марино, вкара гола си от дузпа, след ка Рахийм Стърлинг бе фаулиран.

Статистиката показва, че безспорно нападателят е вкарал най-много голове със силния си десен крак - 34, пет пъти се е разписал с левия, а 11 пъти с глава.

Друга таблица показва, че капитанът на Англия е вкарал горе-долу по равно при гостуванията и домакинствата на родината си - 44% (22 гола) и 42% (21), а 14 (7) са на неутрален терен.

По време на своята кариера Рууни е играл както като типичен централен нападател, така и на позиция зад тарана. Статистиката показва, че той е най-ефективен именно в тези две позиции, тъй като е вкарал 36 от 50-тте си гола докато е бил в наказателното поле.

Изиграните мачове до сега от нападателя на Манчестър Юнайтед показват, че той е най-резултатен между 31 и 45 минута, когато има 11 попадения. До 15-тата минута той има 6 гола, между 16 и 30 - 6, между 46 и 60 - 8, от 61 до 75 - 9, а в заключителните 15 минути той има реализирани 10 гола.

Голът срещу Сан Марино в събота бе петият срещу този тим, като по този начин той се превръща в любимия му опонент. Срещу Хърватия и Швейцария нападателят има по 4 попадения.

В момента Рууни спокойно "седна" на трона и бе коронясан като "Най-великия голмайстор" на Англия със своите 50 гола. Зад него останаха легендите на футбола на Острова сър Боби Чарлтън и Гари Линекер.