Всички резултати от НБА: Лейкърс тресна Финикс

Крисчън Маккълъм отбеляза рекордните в кариерата си 37 точки при победата на Портланд със 100:94 срещу Мемфис в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Успехът е трети като гост за Блейзърс и общо четвърти от началото на сезона, с което те се изравниха с втория в Северозападната дивизия Юта при баланс 4/3.

Маккълъм отбеляза 16 точки само в последната четвъртина за изравнения рекорд в кариерата си, а освен това вкара шест тройки за първи път в лигата. Дамиан Лилард добави 19 точки и седем асистенции за втората поредна победа на Портланд в НБА, докато с точка по-малко завърши Морис Харкълс.

Марк Гасол отбеляза 21 точки, а Майк Конли добави 16 и седем асистенции за отбора на Мемфис, който загуби втори пореден мач, като и в двата случая беше домакин. Гризлитата са трети в Югозападната дивизия с отрицателен баланс при 3/4.

Юта надви със 114:109 Ню Йорк Никс, след като Гордън Хейуърд отбеляза 28 точки в своя дебют за Джаз. Джордж Хил вкара други 23 точки в полза на победителите и освен това направи девет асистенции.

Демаркъс Къзинс отбеляза 22 точки и спечели 14 борби при изненадващата победа на Сакраменто с 96:91 срещу лидера в Атлантическата дивизия Торонто. Руди Гей пък завърши с 23 точки мача срещу бившия си отбор, а след тази победа Кингс вече не са последни в Тихоокеанската дивизия. На тази позиция е Финикс, който загуби със 108:119 срещу Лос Анджелис Лейкърс. Ник Йънг вкара 22 точки в полза на тима на Люк Уолтън, който вече има положителен баланс в НБА.

Загуба претърпя и преследвачът на Торонто в Атлантическата дивизия Бостън, който отстъпи със 107:123 срещу Денвър. Еманюъл Мудиай вкара цели 24 точки само в първата четвъртина на срещата срещу пълния с контузени играчи тим от Бостън, а Уилсън Чандлър пое щафетата по-късно в срещата и завърши с 22 точки и контузия.

Харисън Барнс отбеляза рекордните в кариерата си 34 точки, а Далас надви Милуоки с 86:75 след продължение и записа първа победа за сезона. Барнс, който напусна Голдън Стейт за 4-годишен договор с Маверикс на стойност 94 милиона щатски долара, вече има два мача с над 30 точки след само един за последните четири сезона с Уориърс.