Лукойл Академик тресна Левски на баскет в София

снимка: lukoilacademic.bg

Шампионът на България Лукойл Академик постигна четвърта поредна победа от началото на първенството в НБЛ, след като надигра Левски с 90:52 в столичната зала "Триадица".

"Студентите" спечелиха всяка една от четирите части, но решителния си удар нанесоха в третата, която приключи при резултат 32:10 в тяхна полза. За победителите Дани Гибсън бе най-резултатен с 16 точки, а Христо Захариев завърши с 13. За Левски капитанът Павел Иванов отбеляза 15 точки.

В другия късен мач от четвъртия кръг в първенството Берое триумфира с 81:75 срещу Спартак в Плевен. Гостите от Стара Загора изоставаха с 6 точки в началото на последната четвърт, но стигнаха до обрат.

Шейн Гибсън бе най-добър за момчетата на Любо Минчев с 22 точки, а Степан Тесия прибави 17. За домакините от Спартак Димитър Маринчески отбеляза 24, а Милован Савич прибави 20.

В класирането Берое е на трето място с 3 победи и 1 загуба, докато Спартак е седми с победа и 3 поражения.