Върджин и Испания Рейсинг се отказаха от използване на КЕРС за следващия сезон

галерия:

Отборите на Върджин и Испания Рейсинг няма да използват системата КЕРС за следващия сезон във Формула 1, заявиха днес от Косуърт - доставчикът на двигатели на двата тима.

 

Системата за въстановяване на кинетичната енергия се завръща в "кралските гонки" догодина, след като през 2010 г. отборите взеха решение да не ползват услугите й.

 

Генералният мениджър на Косуърт Марк Галахър обаче довери пред F1 Fanatic, че Върджин и Испания Рейсинг няма да бъдат сред екипите, които ще се доверят на КЕРС.

 

"За момента Уилямс единствен от нашите клиенти ще използва КЕРС през 2011 г. Върджин и Испания Рейсинг няма да го направят", разкри Галахър.

 

Той обаче довери, че двата отбора са изразили интерес да използват системата през 2012 г.