Вратарят на Коста Рика е играч на мача с Холандия

Вратарят Кейлор Навас беше избран от ФИФА за играч на четвъртфиналния мач от Световно първенство 2014 между Коста Рика и Холандия, който беше спечелен от "лалетата" с 4:3 след изпълнение на дузпи.

Въпреки че не успя да се изяви при наказателните удари, Навас беше с ключова роля през всичките 120 минути, в които улови осем удара и спря няколко много опасни центрирания на холандците, за да помогне за нулевото равенство.

За стража на Леванте това е втора награда за играч на мача на Мондиал 2014, като по този показател той се изравни с вратаря на Мексико Гилермо Очоа.

Кейлор Навас заслужи приза и в мача с Гърция на осминафиналите, като с неговите великолепни спасявания "лос тикос" продължиха напред след 1:1 в редовното време и продълженията и 5:3 при изпълнението на дузпи, независимо че играха с човек по-малко от 66-ата минута.

Освен Навас и Очоа, останалите вратари, които бяха избрани от ФИФА за играч на мача на Световното в Бразилия до момента са американецът Тим Хауърд и алжирецът Райс М'Боли.