Вратар вгорчи следобеда на Ливърпул

Героичните прояви на вратаря на Рединг Алекс МакКарти попречиха на Ливърпул да спечели гостуването си на „Маджески Стейдиъм" и мърсисадци стигнаха единствено до нулево равенство.

С изключение на кратък период през второто полувреме, „червените" поставяха своите домакини под постоянно напрежение и тотално владееха инициативата. За тяхно съжаление обаче те така и не успяха да преодолеят блестящия в този мач МакКарти.

В интерес на истината вина за равенството имат и самите офанзивни играчи на Ливърпул, които пропиляха куп отлични възможности, но представянето на вратаря на Рединг заслужава похвали.

Двубоят започна с една минута аплодисменти в памет на 96-те жертви при трагедията на Хилсбъро от 1985-та година.

Най-големите грешници за мърсисайдци в мача бяха Луис Суарес, Филипе Коутиньо и Даниел Стъридж, които на моменти (особено през първото полувреме) взимаха грешните решения, които не им позволиха да стигнат до гол от чисти позиции.

Джейми Карагър също не можа да се разпише с изстрел с глава, както и Даниел Агер. След почивката домакините поизравниха играта и дори създадоха някаква работа на Хосе Рейна, но като цяло отново Суарес и Стюарт Даунинг имаха добри възможности да реализират победния гол.

За домакините това равенство е престижно, но напълно безполезно в ожесточената борба за оцеляване в Премиършип.

Възпитаниците на Найджъл Адкинс имат 24 точки и са на 20-то място, като същият актив има и Куинс Парк Рейнджърс, а спасителната 17-та позиция е на 8 пункта разстояние.

Ливърпул пък продължава да се отдалечава от градския съперник Евертън в класирането, след като по същото време „карамелите" надвиха с 2:0 К.П.Р. „Червените" имат 50 точки на 7-ата позиция, а Евертън е 6-ти с 55.