Арсенал обърна Норич в последните минути и вече е трети

Арсенал обърна гостуващия Норич от 0:1 до 3:1 за по-малко от 10 минути и се изкачи до третата позиция в английската Висша Лига с актив от 59 точки. „Артилеристите" изоставаха в резултата между 56-та и 85-та минута, но в последните 7 минути на срещата реализираха три гола и задминаха Челси, които са с мач по-малко и 58 точки.

Първото полувреме не предложи нищо запомнящо се. Арсенал се опитваше да направи нещо интересно пред вратата на Марк Бън, но стигна само до 3 неточни удара - два на Жиру и един на Касорла.

Норич от своя страна се бранеше много добре и разчиташе предимно на контра-атаки, които не доведоха до нищо, освен до един корнер, при който защитата на „артилеристите" се справи без проблеми.

Второто полувреме започна с натиск на играчите на Арсен Венгер, но вместо те да отбележат, гостите го направиха. Робърт Снодграс качи топката на главата на Майкъл Търнър след изпълнение на фаул от ъгъла на наказателното поле, а централният бранител надскочи колегите си от Арсенал и забоде топката във вратата на Фабиански.

След попадението „канарчетата" се прибраха да пазят резултата, а Арсенал започна да играе по-разнообразно, но това не водеше до нищо интересно пред вратата на Бън.

Едва в 79-та минута пред „артилеристите" се откри добра възможност за гол, но удар от воле на Лукас Подолски от 7-8 метра срещна напречната греда.

В 85-та минута Арсенал успя да изравни след гол от дузпа на Микел Артета. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Камара, който задържа с ръка Жиру след пореден корнер за домакините.

„Артилеристите" направиха пълен обрат в 88-та минута. След хубаво двойно между Подолски и влезлият като резерва Окслейд-Чембърлейн в наказтелното поле на Норич, немският национал подаде успоредно на голлинията към Жиру, но Басонг го изпревари и си отбеляза автогол за 2:1.

Във втората минута от даденото продължение Подолски получи пас на дъгата на наказателното поле и с премерен удар в долния ляв ъгъл на вратата направи 3:1 и реши всичко в срещата.

Със спечелените 3 точки Арсенал измести Челси от третото място, но „сините" са с мач по-малко, тъй като утре играят полуфинал за ФА Къп срещу Манчестър Сити. Норич пък записа шести пореден мач без успех и запази 14-та си позиция с 35 точки, но вече е само на 4 от първия изпадащ Уигън.