Возняцки и Квитова се класираха за четвъртфиналите на турнира в Сидни

Водачката в схемата Каролине Возняцки (Дания) се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Сидни с награден фонд 637 000 долара, предаде БТА. Датчанката победи със 7:5, 2:6, 6:4 Доминика Цибулкова (Словакия), въпреки че губеше с 0:4 в третия сет.

Возняцки, която е номер 1 в световната ранглиста без да е спечелила нито една титла от турнир от Големия Шлем, миналата година достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия.

"Мислех, че съм загубила мача. След 0:4 реших просто да играя без да мисля са резултата", каза датчанката, който спечели последните шест гейма в мача.

Шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия), номер 2 в света, също се класира за четвъртфиналите след победа над Александра Дюлгеру (Румъния) със 7:5, 3:6, 6:4.

В други срещи от втория кръг шампионката от "Ролан Гарос" На Ли (Китай) отстрани Шанел Схееперс (Южна Африка) с 2:6, 6:4, 6:1. Номер 7 в схемата Агниешка Радванска (Полша) се наложи над Андреа Петкович (Германия) със 7:5, 6:4. Даниела Хантухова (Словакия) победи Франческа Скиавоне (Италия) със 7:5, 6:1.

Рускинята Светлана Кузнецова се отказа заради вирусно заболяване от двубоя си срещу Луцие Сафаржова (Чехия) при резултат 6:1, 2:0 за чехкинята.

При мъжете номер 8 в схемата Радек Щепанек (Чехия) се наложи над Ксавие Малис (Белгия) с 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, а Жулиен Бенето (Франция) спечели срещу Андреас Сепи (Италия) с 6:3, 6:4. Петият в схемата Виктор Троицки (Сърбия) победи бившия номер 1 Лейтън Хюит (Австралия) с 6:4, 3:6, 2:6.