Волфсбург продължава блестящо в Бундеслигата

Волфсбург продължава с успешните си игри на домашната сцена, след като днес „вълците” удариха с 2:0 Хамбургер в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините изиграха силен двубой, като от самото начало взеха контрола върху срещата и след пропуски на Перишич и Де Бройне, в 27’ резултатът беше открит.  Белгийският плеймейкър пусна убийствен пас през цялата защита за Олич, който безпроблемно преодоля Дробни и откри резултата.

Въпреки положенията до края на полувремето Волфсбург имаше скромен аванс до почивката, но в 63’ Волфсбург подпечата своята победа. Отново Де Бройне беше в центъра на събитията, като този път той изведе Аарън Хънт и нападателят беше точен.

Хамбургер не застраши нито един път сериозно вратата на домакините, като загубата остава немският гранд в зоната на изпадащите. Тимът е на 16-о място с актив от 9 точки.

В същото време Волфсбург, който записа слаб старт и записа 2 точки в първите си 4 мача, се намира в серия от 9 мача без поражение във всички турнири, като в тази серия Волфсбург записа 8 победи. Последното поражение на тима датира от 24-и септември като гост на Херта (Берлин).

„Вълците” излязоха на второ място с актив от 23 точки – на 4 от лидера Байерн. Волфсбург има третата най-добра защита (9 допуснати гола) и второто най-добро нападение (22 отбелязани гола), с което тимът дава заявка за едно от челните 3 места в края на сезона.