Лацио повален за първи път от 7 мача

Лацио не се възползва от равенството на Сампдория и Милан (2:2) снощи и допусна изненадващо поражение с 1:2 като гост на Емполи, с което изпусна възможността да се изкачи на трето място в класирането.

Федерико Барба изведе домакините напред в 52-ата минута с първия точен удар в мача, с което затвърди възхода на Емполи в самия двубой, а и в шампионата в последно време. Домакините започнха по-слабо мача, но в края на първата част отправиха няколко опасни удара към Етрит Бериша.

В 56-ата минута ветеранът в нападението на Емполи Масимо Макароне се разписа за 2:0, отново след изпълнение на статично положение. Центрирането към Барба за първия гол бе от корнер, а сега Марио Руй сервира кълбото в наказателното поле от фаул и Макароне с бобмен изстрел от въздуха разстреля Бериша.

8 от 12-те гола на Емполи този сезон са били реализирани след статични положения, като по този показател тимът е с най-висок процент на успеваемост – 66.7 – в целия шампионат.

Филип Джорджевич с глава в 67-ата минута върна интригата, възползвайки се от центриране на Антонио Кандрева, за когото това бе седма асистенция в Серия А – личен рекорд за италианския национал.

В последните минути на мача фрапантни пропуски направиха Джорджевич и Микаел Сиани от близки разстояния, с което Лацио прекрати поредицата си от шест мача без поражение.

„Орлите“ са с 19 точки и засега са на четвърто място, докато Емполи с 10 е на 16-то. Освен равенството на Сампдория 2:2 с Милан, днес Каляри удържа Дженоа за реми 1:1 и не позволи на „грифоните“ да окупират третата позиция, като те остават с 19 точки.

Empoli 2-1 Lazio - All Goals - 09.11.2014by Gol-Live