Волфсбург не изпуска второто място от хватката си

Волфсбург продължава да има преднина от пет точки на втората позиция в германската Първа Бундеслига и след 14-ия кръг, след като спечели с 3:1 визитата си на Хановер. По същото време в съботния следобед третият в таблицата Аугсбург надви с 2:1 също като гост средняка Кьолн и измести поне временно Байер (Леверкузен) от апетитната позиция в топ 3.

По-късно днес от 19:30 часа шампионът Байерн (Мюнхен) приема именно „аспирините“ в най-любопитният дуел от кръга в Германия.

Волфсбург поведе още в 4-ата минута чрез гол на белгийската си звезда Кевин де Брюн, който се възползва от подаване на Иван Перишич. В добавеното време на първата част обаче един от най-опитните в състава на домакините – Хоселу – успя да възстанови равенството.

В 69-ата минута обаче Перишич асистира за втория гол в срещата на Волфсбург, дело на Бас Дост, а в 85-ата хърватският национал осъществи третата си асистенция в мача, като Максимилиан Арнолд бе точен за крайното 1:3.

След като Ужа даде аванс в 13-ата минута на Кьолн, Джурджич в 53-ата и Есвайн в 90-ата минута осъществиха пълен обрат в полза на Аугсбург. Тимът е временно трети с 24 точки – една повече от Байер (с мач по-малко), Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах).

Последните два гореспоменати отбора също се поздравиха с победи днес - „кралскосините“ отнесоха с 4:0 Щутгарт като гости, благодарение на головете на Ерик-Максим Чупо-Мотинг в 1-ата, 21-ата и 61-ата минута и на Максимилиан Майер в 10-ата.

Борусия надви с 3:2 Херта, след като Янчке откри в 9-ата, а Юлиан Шибер бе точен за 1:1 в 45-ата. Рафаел даде отоново аванс на домакините в 53-ата минута, а Торган Азар направи 3:1 в 83-ата минута, докато крайното 3:2 оформи Саломон Калу от дузпа в 93-ата.