"Вълците" изядоха "аспирините"

снимка: vfl-wolfsburg.de

Отборът на Волфсбург се наложи с 3:1 над Байер (Леверкузен) в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата, игран на “Фолксваген Арена” във Волфсбург.

Така “аспирините” не успяха да се възползват от изненадващата загуба на Борусия (Дормунд) от Хамбургер днес (3:0), за да се откъснат с повече точки пред тях в подреждането.

След тази загуба Байер остава на второ място във временното класиране с актив от 43 точки - с една повече от Борусия (Д) и на два пункта пред четвъртия - Шалке. Волфсбург остава на пета позиция с 39 точки.

“Вълците” бяха по-активния отбор в мача с Леверкузен и заслужено се поздравиха с победата. След края на първото полувреме резултатът бе равен - 1:1. Бас Дост откри за домакините в 13-ата минута, а Сидни Сам възстанови равенството в самия край на частта (45’).

След почивката Волфсбург узакони превъзходството си нови два гола във вратата на съперника. Първо Луис Густаво отново даде преднина на домакините в 58-ата минута, а крайното 3:1 оформи Рикардо Родригес след точно изпълнена дузпа в 72-ата минута.