Ван Перси и Рууни прекъснаха черна серия на Юнайтед

Шампионът Манчестър Юнайтед прекъсна серията си от три поредни мача без успех във Висшата лига, след като днес "червените дяволи" спечелиха с 2:0 визитата на Кристъл Палас в среща от 27-ия кръг.

Юнайтед бе в серия от една загуба и две равенства, като за последно воденият от Дейвид Мойс състав бе спечелил срещу Кардиф Сити в дебюта на Хуан Мата.

Днес обаче "дяволите" прекъснаха черната си серия, събирайки актив от 45 точки на сметката си. Шампионите успяха и да изпреварят Евертън на шестата позиция, разполагайки с по-добра голова разлика от "карамелите". Кристъл Палас остава на само две точки от зоната на изпадащите в английския елит.

Робин ван Перси от дузпа и Уейн Рууни бяха точни за Манчестър Юнайтед след почивката, а завръщане в игра осъществи лятното попълнение Маруан Фелаини. Белгиецът изкара няколко месеца извън строя, но днес стартира сред титулярите на Дейвид Мойс.

Робин ван Перси оглави атаката на гостите в днешния ден, докато Хуан Мата, Уейн Рууни и Аднан Янузай действаха от задна позиция. Маруан Фелаини партнираше на Майкъл Карик в средната линия, а Крис Смолинг, Рио Фърдинанд, Неманя Видич и Патрис Евра започнаха в отбрана.

През първата част шансовете за попадение не бяха много, като полувремето логично завърши при нулево реми. В 26' Неманя Видич не успя да намери очертанията на вратата, а две минути по-късно Давид де Хеа трябваше да спасява след опасен рикошет. В 42' Уейн Рууни не успя да затрудни Сперони, а в 43' Маруан Фелаини направи сериозен пропуск. Белгиецът получи страхотен шанс да стреля от близка дистанция, но разочароващо неточно.

4068231

След почивката Манчестър Юнайтед все пак успя да стигне до крайния успех. В 60' Маруан Шамак фаулира Патрис Евра в наказателното поле на Палас, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Робин ван Перси, който преодоля Сперони и изведе своя тим напред - 0:1.

Само шест минути по-късно резултатът на "Селхърст Парк" бе удвоен. Наскоро подписалият нов договор Уейн Рууни стреля красиво след подаване на Евра, намирайки мрежата зад Сперони за 0:2.

4068229

Само минута по-късно Робин ван Перси бе близо и до второ попадение. Холандецът стреля силно от малък ъгъл, но изстрелът му срещна напречната греда на вратата. В 79' Аднан Янузай получи подаване от Ван Перси и стреля, но твърде неефективно.

И до края на срещата домакините от Палас така и не намериха начин да затруднят отбраната на Юнайтед, докато шампионите спокойно доиграха срещата и прибавиха ценни три точки към актива си.