Владо Николов топреализатор при успех на Пиаченца в Серия А1

снимка: copravolley.it

Диагоналът на българския национален отбор Владимир Николов бе най-резултатният играч за Копра Елиор Пиаченца при категоричната победа с 3:0 (25:18, 25:19 и 25:19) над Рома Волей вчера в мач от предпоследния кръг на редовния сезон в Серия А1.

Владо Николов се отчете с цели 19 точки за успеха, като имаше впечатляващите 63% ефективност в атака, като направи 1 блокада и 1 ас. Благодарение на страхотните си изяви на игрището българският нападател заслужено бе определен за MVP на срещата.

Разпределителят на „лъвовете" Андрей Жеков също бе с основен принос за победата, като записа 2 точки, 1 от които дойде след специалитета му - успешна блокада.

Христо Златанов бе на познатото си високо ниво, като добави 15 точки за бързия успех на Пиаченца - 3 от блокада, 1 от сервис, 17% позитивно посрещане.

Копра Елиор Пиаченца вече е на шеста позиция в класирането на редовния сезон, като има 38 точки от 12 победи и 12 загуби.

Венцеслав Симеонов наниза цели 22 точки при победата на Фидиа Падуа над Андреоли Латина с 3:2 - 20:25, 25:23, 25:19, 22:25 и 15:7. За гостите Йордан Гълъбинов не се включи в играта, която продължи 118 минути.

Симеонов се отчете с 1 точка директно от серивс, 53% ефективност на атаката и 1 успешна блокада.

С победата Фидиа се отдалечи още повече от последното място и вече с 23 точки заема 13-ата позиция - цели 13 пред Равена. Андреоли се намира на 8-нма позиция а 31 пункта.

Тоно Калипо Вибо Валентия с Николай Николов се справиха със съпротивата именно на опашкаря Равена с 3:2 след 25:19, 24:26, 25:20, 21:25, 15:13. Българският център не започна двубоя, но се включи в него от втория гейм и остана в игра до края.

Николов записа 5 точки (43% успеваемост в атака, 2 блокади), с което помогна за победа. Благодарение на трите пункта Тоно Калипо вече е с 30 на 9-то място в класирането - на 1 точка от Андреоли Латина.