Учиков и Супер Бобо блестят за отборите си в Серия А2

Николай Учиков наниза 13 точки при домакинската победа на Палаволо Молфета с 3:0 (25:22, 25:20 и 25:19) срещу лидера Перуджа в мач от 27-ия кръг на Серия А2. Успехът бе изключително постижение за отбора на българина, който се отчете и с един ас, а процентът му на ефективност беше 35.

Перуджа остава лидер въпреки загубата с 61 точки, а Молфета е с 55 на третата позиция в класирането на редовния сезон.

Боян Йорданов вкара цели 21 точки при чистата победа на Каридже Дженоа като гост на Кафе Айело Корилиано. В отделните части резултатът бе 25:18, 25:22 и 25:23, като въпреки страхотното си постижение той не стана топреализатор - съотборникът му Иван Бенто Руис се отчете с 23 пункта.

Супер Бобо направи 1 ас, завърши с 54% успеваемост в атака, за да допринесе за прогреса на Дженоа в таблицата - клубът се намира на осмо място с 46 точки и има само една преднина пред Карило Лорето, а в същото време изостава с 1 точка от КеБанка Милан и Глобо Банка Прополаре де Фрузинате Сора.

Данаил Милушев вкара 5 точки при загубата на Кастелана Гроте с 3:1 в дербито срещу Крейзи Даймънд Сеграте. В отделните части домакините спечелиха след 25:20, 29:31, 25:21 и 25:14 за 1.54 часа.

Милушев направи 1 блокада и завърши с 39% в атака, като въпреки загубата Кастелана Гроте остава на второ място с 56 точки - 1 пред Палаволо Молфета на Учиков.

Валентин Братоев наниза 14 пункта при поражението с 3:1 на Глобо Банка Прополаре дел Фрузинате Сора при гостуването на Чита ди Кастело. Резултатът се развиваше 31:33, 25:23, 28:26 и 25:21, като вълнуващият мач приключи за 127 минути.

Братоев вкара 3 точки директно от серивс, 82% позитивно посрещане и 48% перфектно, като 53% успеваемост на атаката, плюс 1 блокада.

Фрузинате Сора е с 47 пункта на 6-то място, което дели с КеБанка Милано, а Дженоа и Карило Лорето са съответно с 1 и 2 точки по-малко.

Светослав Ангелов се включи като резерва във втория гейм при успеха на Милано с 3:0 при визитата на Сидигас Атрипалда, но не можа да запише точка.