Владо Николов се завърна, но Левски падна от ЦСКА

ЦСКА спечели дербито с Левски с 3:1 (25:21, 24:26 , 25:18, 25:16) от пети кръг на Суперлигата. Мачът се игра пред препълнените трибуни на зала „Васил Симов“. Треньорът на ЦСКА Александър Попов изненадващо заложи на Стефан Стоянов на поста разпределител за сметка на Владимир Станков, който е със статут на титуляр при „армейците“. За Левски на полето се завърна треньорът Владимир Николов, заради проблеми с контузени играчи.

Първият гейм започна равностойно. В средата на частта домакините взеха предимство от 4 точки при 15:11 след няколко начални удара на Пламен Шекерджиев, при които той записа ас и затрудни посрещането на „сините“. „Червените“ задържаха аванса си и поведоха.

В средата на втория гейм „армейците“ също взеха превес и дръпнаха с 6 точки при 16:10. Гостите обаче не се предадоха. „Сините“ се доближиха само на точка от съперника (19:18), ЦСКА отново поведе с 22:18. Левски изравни при 22:22, започна игра точка за точка, а играчите на Владимир Николов взеха гейма след блокада в най-важния момент.

В третия гейм при 10:7 Гордан Люцканов се контузи и напусна принудително терена. В състава на Левски дебют в дербито направи 14-годишният син на Владимир Николов – Александър.

Малко по-късно при 13:11 в игра за ЦСКА се появи Симеон Александров, който излезе много мотивирано срещу бившия си отбор. Александров смени Ивайло Стефанов. „Червените“ дръпнаха с 16:12 след контраатака и блокада на Тодор Костов. Левски се доближи на точка, но в ЦСКА последва нова смяна. Владимир Станков влезе в игра и след добра негова серия от сервис домакините поведоха с 2:1.

Четвъртата част започна като края на третата - с няколко силни начални удара на Станков и ЦСКА взе аванс от 3:0. Домакините натиснаха съперника със сервис, като геймът премина изцяло под диктовката на "червените". Дебют за ЦСКА в дербито направиха 15-годишният Георги Татаров, както и второто либеро на тима Валентин Пейчев, които получиха шанс за изява в последния гейм.

Венцислав Георгиев бе най-резултатен с 26 точки (2 аса, 4 блокади), Пламен Шекерджиев добави 16 (1 ас, 2 блокади), а Христо Цветанов - 14 точки (2 аса, 4 блокади) за ЦСКА.

Владимир Николов завърши с 20 точки (1 блокада) за Левски.

Феновете на "червените", които напълниха трибуните, не спряха да подкрепят любимците си, а в края във връзка с проблемите на ЦСКА със собствеността на зала "Васил Симов" запяха категорично: "Залата е наша".