Българската асоциация на спортните журналисти отправи две предизвикателства към футболист No1 на България за 2016 г. В продължение на идейната линия "с мисъл за бъдещето" всеки от следващите победители в анкетата "Футболист на годината" ще трябва да изпълни отговорност, поета пред гилдията на спортните журналисти.
1. Колкото спортни журналисти са гласували в съответната анкета, поне толкова топки трябва да подари победителят на школа или школи по негов избор.
2. Да си избере българче от школа и да му стане ментор, да потренира с него и да го покани на свой мач.
Идеята стартира от церемонията за No1 на 2015 г. Тогава първото предизвикателство предвиждаше победителят да купи поне толкова топки, колкото спортни журналисти са го поставили на първо място в анкетната си карта. От 2016-а обаче идеята бе доразвита. Топките, с които ще тренират деца, трябва да са поне толкова, колкото и журналистите, участвали в анкетата. Това затвърждава и убеждението, че всеки глас е важен - и за самия резултат от класацията, но и за още едно дете, което ще има топка, с която да преследва мечтите си.
В 56-ата анкета "Футболист на годината" бяха разпределени 141 квоти за печатни и електронни медии. 101 спортни журналисти участваха в определянето на No1 на България за 2016 г. Поне 101 футболни топки ще трябва да подари победителят на избрани от него деца по условията на първото предизвикателство.
Етикети:Ивелин Попов | Футболист на годината
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ