Вижте какви битки предстоят в шестия ранкинг турнир по снукър

снимка: Жаклина Симова

Изтеглиха жребия за шестия турнир от календара на Българската Снукър Федерация. Общо 43 състезатели се записаха за участие. Двубоите ще се играят в спортен клуб „Академията“ и спортен клуб „Стикс“ в София.

Битките стартират в събота и неделя от 09:00 часа, като феновете на джентълменската игра ще могат да наблюдават безплатно най-добрите български играчи.  Лидерът в ранглистата Братислав Кръстев ще стартира участието си срещу победителя от двойката Боян Тошев – Жана Митова. Ивайло Пеков, който спечели последния турнир от календара, започва с Денис Иванов.

Двамата могат да се срещнат в ¼ финалите на турнира и да повторят страхотния двубой от изминалия турнир. Христо Сираков, който има една титла през сезона, ще се изправи срещу победителя от битката между Красимир Марков и Димо Ангелов.

Поставеният под номер 2 в схемата Никола Кемилев ще има за препятствие Дилян Тиклев или Христофор Желев на старта на турнира. Теодор Чомовски, номер 3 в схемата, ще очаква Лъчезар Гергов или Виктор Гайдов в първия кръг.