Витес спечели плейофа за Лига Европа в Холандия

Витес (Арнхем) се класира за участие в турнира Лига Европа през есента, след като победи РКС Валвайк в два мача в директен плейоф, информира БТА.

Днес Витес се наложи с 2:1, а в първата среща победи с 3:1. Вилфрид Бони откри резултата за Витес в 3-ата минута, а Джофри Кастийон изравни за гостите в 75-ата минута.

Крайното 2:1 фиксира Ренато Ибара в 84-ата минута. Днес се изиграха и плейофите за място в Ередивизи от следващия сезон.

Вилем II и Венло ще играят от следващия сезон в елита. И докато отборът на Венло запазва мястото си, то Вилем II се връща след двугодишно изгнание.

Вилем II се наложи с 2:1 над Ден Бош, а в първата среща завърши 0:0 като гост. Венло пък направи 2:2 на собствен терен с Хелмонд Спорт, но му помогна победата с 2:1 навън преди четири дни.