Спортинг загуби финала за Купата на Португалия

Академика Коимбра постигна изненадваща победа над с 1:0 над Спортинг Лисабон, с което спечели втора купа на Португалия в историята си, информира БТА.

Отборът от Коимбра, който носи прякор "студентите", печели първата си купа през далечната 1939 година, когато е създаден турнирът.

За разлика от Академика, Спортинг е многократен победител, но през тази година ще остане без трофеи в своята витрина. Клубът от Лисабон пропусна много шансове за гол в мача, а Академика стигна до такъв още в неговото начало.

В петата минута най-ниският футболист на терена Мариньо записа името си в историята на "студентите", след като се измъкна зад защитата и вкара победен гол с глава.

Спортинг се опита да изравни и през второто полувреме беше по-добрият отбор, но холандецът Рики ван Волфсвинкел пропусна отлични положения.