Виталий Петров се пуска с болид на Червеният площад в Москва

галерия:

снимка: firstlap.be

Руската столица Москва ще приеме по улиците си болид от Формула 1 за втори път в историята си. В средата на юли първият руски пилот в световния шампионат - Виталий Петров ще подкара триместно Рено по специално създадено за случая временно трасе около иконичния Червен площад.

 

Преди пет години Фернандо Алонсо и Джанкарло Фисикела направиха подобна демонстрация с френския екип. Тогава руският бизнесмен Алекс Шнайдер бе начело на тима във Ф1.

 

В седмицата между Гран При на Великобритания и Гран При на Германия, Петров ще се пусне по пистата с дължина 4,5 километра, а модификацията на болида ще позволи на аса да вземе до двама щастливи фена със себе си.

 

"Страшно се радвам, че ще ходим в Москва. За първи път ще карам болид от Формула 1 в Русия и то по градските улици - нещо, което не ми се е отдавало, като възможност, до момента", коментира руският пилот на Рено.

 

"Феновете на Ф1 в Русия рядко имат шанса да видят болид от спорта толкова от близо, затова ще дам всичко от себе си, за да се получи едно наистина страхотно шоу. Освен това ще използвам възможността и, за да благодаря на феновете за невероятната подкрепа, която ми оказват от началото на годината", добави Петров.