Виляреал и Валенсия с победи за Купата на Краля

Виляреал постигна успех с 2:1 на терена на третодивизионния Кадис в първа 1/16-финална среща от турнира за купата на Испания по футбол.

Възпитаниците на Марселино удържаха успеха, въпреки че играха около четвърт час с двама души по-малко. Херард Морено откри резултата за гостите в 17-ата минута, а четири минути по-късно той асистира за второто попадение на 18-годишния аржентински халф Наруел.

Кадис върна едно попадение в 47-ата минута, когато защитникът Айтор Ареги се разписа след центриране от корнер на Кике Лопес.

В 58-ата минута Адриан Мартин от Виляреал беше отстранен с директен червен картон след грубо нарушение в гръб срещу Енрике Лопес.

Четвърт час преди края централният защитник Исраел Пуерто получи контузия и напусна принудително терена, а гостите трябваше да завършат срещата с 9 души, тъй като вече бяха направили разрешените три смени.

Носителят на трофея за 2008 година Валенсия също взе аванс от 2:1 при гостуването си на съперника от Примера дивисион Рай Валекано.

Алекс Морено откри за домакините в 36-ата минута с удар отблизо след лошо изчистване на защитника на съперника Лукас Орбан.

Франсиско Алкасер изравни в 70-ата минута, възползвайки се от неубедителна проява на вратаря Давид Кобено, а пет минути преди края аржентинецът Родриго де Паул вкара за 2:1 за Валенсия при контраатака.

Дейвид Мойс продължи серията си без поражение на кормилото на Реал Сосиедад след 0:0 при гостуването на третодивизионния Овиедо. Мойс, който пое баските през миналия месец, записа трети мач без загуба, въпреки че даде почивка на голяма част от титулярите.