Вили Вуцов се усъмни в "черно тото" на мача Славия – Пирин

Старши треньорът на Славия Велислав Вуцов открито изрази опасенията си, че отборът на Пирин (Гоце Делчев) е манипулирал контролата с „белите" и заради това демонстративно е напуснал терена още в 75-ата минута.

Скандалното решение на неврокопчани беше провокирано от решение на съдията Калин Людмилов да отсъди нарушение пред наказателното поле на Пирин в 75-ата минута, когато Славия вече водеше с 3:0.

„Има измама тук. Нещо е правено, това поведение не е нормално", категоричен бе Велислав Вуцов след срещата, като той сподели мнението си на място веднага след като гостите напуснаха терена.

„Питайте Гоце Делчев какво правят, аз нямам коментар. Най-малкото е неколегиално, лично те искаха да играят с нас, аз не съм търсил Пирин за контрола.

Трябваше да играем с Нефтохимик, но техният лагер пропадна и нямаше смисъл да пътуват 1000 км до София за една контрола, затова ме помолиха да търсим друг съперник.

Обидно ми е това, което се случи днес, единственото ми условие беше да няма ритане и да играем футбол. Неколегиално е това отношение към клуба Славия и към мен, защото Тенчо Тенев (треньор на Пирин) ми се обади 10 пъти да ме моли за този мач", заяви Вуцов.

Наставникът на тима от Гоце Делчев не придаде особено значение на случилото се на терена в 75-ата минута.

„Хванаха ме нервите от подмятанията на Вили Вуцов. Останах недоволен от отсъжданията на рефера и затова прекратихме мача. Нормално е, видяхте как свири, в един момент не се издържа.

Ще ме извините, защото бях изключително нервен", коментира Тенчо Тенев за скандалния момент от контролата.