Литекс се спаси от загуба срещу тима на Николай Костов

Юношата на ЦСКА Томи Костадинов отново се отличи след влизането си като резерва за Литекс и асистира за равенството 1:1 на „оранжевите" в първата им контрола в Анталия срещу Карпати (Лвов).

Както е известно, украинският тим е воден от българско треньорско трио, начело с бившия наставник на Левски Николай Костов, а негови помощници са Веско Бранимиров и Неделчо Матушев. Проверката беше проведена в перфектни условия в комплекса WOW Sport Center на терен номер 1.

Карпати поведе в 55-ата минута чрез Гладкий и по този начин наказаха пропуските на ловчанлии, които изпуснаха куп положения за гол до този момент.

В крайна сметка влезлият като резерва Томи Костадинов направи отлична индивидуална акция и предостави топката на тепсия за бившия нападател на Левски Исмаил Иса, който се разписа за крайното 1:1.

По този начин Литекс продължава да бъде без победа в приятелските си срещи от началото на зимната подготовка. „Оранжевите" изпуснаха успеха срещу Аполон (Каламаря) и завършиха 2:2, въпреки че водеха почти до края с попаденията на Томи Костадинов.

Последва злощастно поражение с 0:1 от Етникос, а срещу Ираклис съдията лиши възпитаниците на Христо Стоичков от успеха и те завършиха 1:1.

Ванжер отново беше сред най-опасните играчи на българския отбор, но на няколко пъти не успя да се разпише. Най-фрапантният пропуск в мача обаче бе създаден в 51-ата минута, когато именно Ванжер изведе Момчил Цветанов на празна врата, но Балажиц изби пред голлинията и предотврати сигурен гол.

Това беше вторият път, когато кълбото бе изчиствано на сантиметри пред голлинията от играч на Карпати, защото през първото полувреме се случи същото, този път след удар на бразилеца Жуниор.

След почивката именно Ванжер най-често обстрелваше вратата на противника, но безуспешно, преди в крайна сметка да се стигне до попадението на Исмаил Иса за 1:1.