Вила продължи да пропада, Стоук и Саутхямптън със зрелищно реми

Астън Вила продължи кошмарното си представяне, след като загуби у дома от Уигън с 0:3 последния си двубой за 2012 година.

Така след унизителните поражения с 0:8 от Челси и 0:4 от Тотнъм в последните два кръга, сега бирмингамци регистрираха трети пореден мач, в който не могат да отбележат попадение.

Гостите излязоха напред още в третата минута след попадение на Иван Рамис. Въпреки че до края на полувремето футболистите на Пол Ламбърт опитаха да наваксат изоставането си, те не успяха да се поздравят с гол.

Въпреки че през втората част домакините създадоха повече опасности те регистрираха още цели две попадения. Емерсън Бойс се разписа в 52-та минута, а крайното 0:3 оформи Аруна Коне само четири минути по-късно.

До края на срещата Астън Вила нямаше сили да стигне дори до почетно попадение и се приближи само на точка от зоната на изпадащите, заемайки 17-та позиция в класирането. Трите точки пък помогнаха на Уигън да измести именно Астън Вила. Двата тима имат еднакъв брой точки - 18, но „Латкс" са с по-добри показатели.

Стоук Сити и Саутхямптън изиграха много интригуващ двубой, а зрителите на „Британия Стейдиъм" видяха цели шест попадения. На полувремето гостите водеха с 3:1, но „грънчарите" все пак успяха да стигнат до точката.

В 10-та минута резултатът бе открит от Рики Ламбърт, но само шест минути по-късно Кенуайн Джоунс изравни. Последваха нови два гола в актива на „светците". Джей Родригес се разписа в 25-та минута, а в 36-та Анди Уилкинсън си вкара автогол.

През второто полувреме домакините дадоха всичко от себе си и Матю Ъпсън намали намали на 2:3 в 67-та минута. Изравнителното попадение реализира резервата Камерън Джером в последната 90-та минута с удар от 30-тина метра.

Точката остави Стоук Сити на 8-ма позиция с актив от 29 пункта, а Саутхямптън остана 18-ти със 17 точки.

Рединг успя да постигне изключително важна победа с минималното 1:0 над Уест Хям. Единственото попадение за „кралските поданици" отбеляза Павел Погребняк още в 5-та минута. През целия двубой „чуковете" бяха тимът, който владееше повече топката и атакуваше по-настоятелно, но така и не успяха да реализират попадение, което да им позовли да си тръгнат поне с точка от „Мадейски".

Въпреки победата Рединг остава на предпоследната 19-та позиция с 13 точки, а Уест Хям запазва 12-то място с 10 пункта повече от днешния си съперник.