Манчестър Сити оцеля в драма със седем гола (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити записа впечатляваща победа с 4:3 като гост на тима на Норич в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

"Гражданите" играха цяло второ полувреме с човек по-малко заради червения картон на Самир Насри. Един Джеко записа хеттрик на своята сметка, а Агуеро добави още един гол за шампионите. За отбора на Норич Мартин отбеляза два гола, а Пилкингтон добави още един.

С тази победа Манчестър Сити (42) остава на седем точки зад Манчестър Юнайтед (49) в класирането. Отборът на Норич заема 11-то място с актив от 25 точки.

Манчини заложи на Един Джеко в предни позиции подпомаган от Давид Силва, Самир Насри и Серхио Агуеро. Срещата започна превъзходно за гостите, които до 5-та минута отбелязаха два гола дело на Един Джеко.

Още във втората минута Силва намери Джеко и той не остави шансове на Бун. Само три минути по-късно Агуеро се промуши зад защитата на Норич и върна топката към Джеко, който отбеляза втория си гол.

Домакините съумяха веднага да върнат един гол в 14-та минута дело на Пилкинтън, който се разписа от пряк свободен удар след рикошет в Гаел Клиши. В края на полувремето „гражданите" останаха с човек по-малко след като Самир Насри бе изгонен за удар по Тетеи.

Въпреки че останаха с човек по-малко гостите вкараха трети гол в началото на втората част. Яя Туре изведе добре Серхио Агуеро, който прехвърля атрактивно вратаря за 3:1.  Това не спря домакините, които върнаха един гол на Мартин, който се разписа с глава.

Четири минути по-късно обаче Един Джеко не бе казал последната си дума, когато изскочи зад защитата и шутира към вратата. Топката се удари в гредата и след това рикошира във вратаря за да влезе във вратата.

В 75-та минута обаче Мартин отново се разписа с глава след центриране от корнер. Така домакините успяха отново да съкратят разликата на един гол. Силите на домакините обаче не стигнаха за повече и те се оттгелиха с приемлива загуба от Сити.

szólj hozzá: Norwich vs Manchester City 3.4 GOALS HIGLHIGH