Вила без Тонев с нулево равенство срещу Саутхямптън

Астън Вила направи нулево равенство като домакин на Саутхямптън и остава в опасна близост до зоната на изпадащите четири кръга преди края на кампанията във Висшата лига.

Александър Тонев бе в групата за своя тим, но не се появи в игра, а "виланите" заемат 15-а позиция с 35 точки и са само с две пред 16-ия Уест Бромич, който е с мач по-малко. До опасното 18-о място пък ги делят само пет пункта. Саутхямптън е осми с 49 точки в актива си.

В един от най-драматичните двубой Нюкасъл загуби от Суонси като домакин с 1:2 и стопи шансовете си за участие в Лига Европа. Свраките поведоха с гол на Шола Амеоби в 23-а минута след по-добри първи минути, но още до края на полувремето гостите изравниха. Точен бе Вилфред Бони в продължението на първата част.

Във втората минута на даденото от съдията допълнително време на двубоя голмайсторът на "лебедите" пък им донесе пълния успех. Така те вече дишат по спокойно, заемайки 13-о място с 36 точки и са на 6 от опасната зона. Нюкасъл вече е 9-ти с 46 пункта.

Другият уелски тим Кардиф направи 1:1 от Стоук Сити и остава в опасната зона. Именно той е 18-и с 30 точки. И двата гола бяха от дузпи. Арнаутович се разписа за "грънчарите" в края на първата част, а Уитингам донесе точката на Кардиф в 51-а минута. Стоук заема 10-о място.

Уест Хям загуби от Кристъл Палас след попадение на Йединак от дузпа в 59-а минута и по този начин остава в битката за оцеляване. "Чуковете" са 12-и с 37 точки, докато Кристъл Палас е една позиция по-напред, но с 43 пункта.