Фрайбург и Вердер с успокояващи победи

снимка: scfreiburg.com

Фрайбург се наложи с 4:2 над завършилия с 10 души Борусия (Мьонхенгладбах) и събра 35 точки. Този актив ги изкачи на 8 от опасната зона, където първи под чертата е Хамбургер.

Два гола за домакините вкара швейцарецът Адмир Мехмеди, който изравни в 51-ата минута за 1:1, а три преди края направи 4:1.

Оливер Зорг в 71-ата и словакът Владимир Дарида в 72-ата пък нанесоха решаващия удар в мача. В 69-ата минута швейцарецът Гранит Джака получи втори жълт картон и остави гостите 10 на терена.

Зелено-черните от Мьонхенгладбах регистрират втори мач без победа и се намират на 6-о място, което дава право на участие в Лига Европа, уточнява БТА.

Вердер също постигна успокояваща победа - 3:1 на собствен терен над Хофенхайм. Гостите създаваха напрежение почти до края, когато Сантяго Гарсия в 78-ата минута и Нилс Петерсен в добавеното време осигуриха трите точки, с които Вердер има вече 36.