Виктория удари Марибор в Словения и си подпечата билета за ШЛ

Виктория (Пилзен) ще участва за втори път в своята история в Шампионската лига, след като постигна успех с 1:0 и в реванша срещу Марибор в Словения.

Попадението за гостите реализира Станислав Текъл ощ е 3-та минута на двубоя и така с общ резултат 4:1 чехите се поздравиха с класиране за най-комерсиалния футболен турнир на клубно ниво.

С поредния си европейски успех Виктория затвърди впечатляващото си представяне на международната сцена. От пет участия в Европейските клубни турнири до тук чехите имат вече две класирания в групите на Шампионската лига и едно в тези на Лига Европа.

Първата среща между Виктория и Марибор в Чехия бе завършила с успех 1:3 за домакините и задачата пред гостите тази вечер изглеждаше лека.

Тя допълнително се улесни в 3-та минута, когато Станислав Текъл им даде преднина. Комбинация между Павел Хорват и Франтишек Райторал достави топката на Текъл, който я прати в долния ляв ъгъл на врата защитавана от Ясмин Ханданович.

Това означаваше почти 100 процентово класиране на Виктория и до края на двубоя гостите играха много спокойно и сигурно, привидно предоставяйки инициативата на своя противник.

Въпреки опитите си словенците не успяха да стигнат дори до изравнително попадение и в крайна сметка отново се провалиха в начинанието да атакуват Лигата на богатите.