Виктор Генев се разписа при разгромна загуба на Александрия

Виктор Генев вкара единствения гол в полза на Александрия при загубата с 1:5 у дома от Днепър в среща от 27-ия кръг на украинското футболно първенство.

Българският защитник се разписа в 23-ата минута за 1:0 в полза на домакините и остана на терена през всичките 90 минути на двубоя. Другият българин в състава на Александрия - Димитър Макриев, влезе като резерва в 68-ата минута, заменяйки Шевченко.

Обратът в полза на гостите започна чрез дузпа, изпълнена точно от Коноплянка в 55-ата минута, и чрез Стринич, разписал се 15 минути по-късно.

В последните три минути на срещата точни удари на Олейник, на Боатенг и отново на Коноплянка доведоха резултата до 5:1 в полза на Днепър. Александрия се намира на незавидното 14-о място във временното класиране с актив от едва 20 точки.