Блекбърн, Улвърхемтън и К.П.Р утежниха борбата си за оцеляване

Три двубоя с основна роля за определяне на битката за оцеляване в Премиършип се изиграха днес.

Последният Улъврхемтън успя да измъкне точка при гостуването си на Съндърланд след 0:0, Куинс Парк Рейнджърс загуби визитата си на Уест Бромич с 0:1, а Суонси разби с категоричното 3:0 Блекбърн на своя „Либърти Стейдиъм".

В двубоя срещу Улвърхемтън „черните котки" доминираха през първата част, но Себастиан Ларсон, Джемс МакКлийн, Стефан Сесеньон и Крейг Гарднър пропуснаха най-чистите ситуации за гол пред вратата на Уейн Хенеси. Гостите пък се отчетоха само с два удара от дистанция на Майкъл Кайтли и Антъни Форд.

През втората част „улвс" се окопитиха и създадоха повече опасности пред врата на Симон Миньоле, но не успяха да намерят път към неговата мрежа. МакКлин, Бендтнер и Ларсон пък бяха близо до гол за домакините, но в крайна сметка срещата завърши без попадения.

Точката увеличи актива на Улвърхемптън на 23 пункта, но отборът изостава на цели осем точки от спасителната 17-та позиция, четири кръга преди края на шампионата и оцеляването му изглежда все по-невъзможно.

Съндърланд пък събра 43 точки и се изкачи на 9-та позиция.

Уест Бромич победи Куинс Парк Рейнджърс с 1:0, а автор на победния гол стана Греъм Донърс в 22-та минута на срещата.

Срещата бе доста оспорвана, особено през първата част, когато и пред двете врати имаше ситуации за гол. Боби Замора, Клин Хил, Самба Диаките и Джоуи Бартън обаче не бяха достатъчно концентрирани пред вратата на Бен Фостър.

Попадението за домакините пък дойде след безпогрешен удар от дистанция на Донърс, който получи топката от Питър Одемвинге и със страхотен шут от над 20 метра я закова в горния десен ъгъл на вратата на Патрик Кени.

През второто полувреме домакините намалиха темпото, а футболистите на К.П.Р направиха всичко възможно да стигнат поне до точка. Защитата и стражът на У.Б.А обаче се справиха с набезите на Шон Райт - Филипс, Боби Замора, Шон Дери и Джоуи Бартън.

Напротив „дроздовете" можеха да направят победата си по изразителна, но удариха две греди при редките си атаки към противниковата врата. Първо в 55-тата минута Били Джоунс удари десния страничен стълб на вратата на Кени след удар от границата на вратарското поле, а даденото от съдията продължение същото стори и Шейн Лонг.

Така победата отиде при домакините, които събраха актив от 42 точки и запазиха 13-тата позиция в таблицата. К.П.Р пък остава 16-ти с 31 пункта и е опасно близо до зоната на изпадащите, само на 2 точки пред 18-тия Болтън. „Рейнджърите" обаче имат два мача повече от „уондърърс" и един повече от Уигън, кото е на 17-то място.

Суонси пък победи с 3:0 Блекбърн и утежни изключително много ситуацията пред Стив Кийн и неговите футболисти. „Роувърс" имат 28 точки и са на 19-та позиция, на цели четири от спасителното 17-то място. И те обаче, както Куинс Парк Рейнджърс, са с повече мачове от Болтън и Уигън.

На „Либърти стейдиъм" за Суонси през първото полувреме се разписаха Гилфи Сигурдсон в 37-та и Нейтън Дайър в 44-тата минута. В 64-тата минута пък Скот Дан си вкара автогол и оформи крайното 3:0.

През цялата среща домакините бяха отборът, който атакуваше по настоятелно и заслужено се поздрави с победата. Блекбърн се опита да противодейства на уелсците, но опитите на Якубу Аегбени, Скот Дан и Дейвид Дън не доведоха дори до изравнително попадение в мрежата на Майкъл Ворм.

Успехът изкачи Суонси на 12-та позиция с актив от 42 точки.