Ювентус за пореден път демонстрира шампионски характер и нанесе тежко поражение с 2:1 при гостуването си на Милан в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на Италия.

„Старата госпожа" имаше по-чистите положения в срещата, въпреки че домакините владееха повече топката и по-често притискаха опонентите си в тяхната половина.

Мартин Касерес се превърна в герой за „бианконерите", след като наниза и двете попадения в мрежата на Марко Амелиа, а вторият му гол бе прекрасно изпълнение от границата на наказателното поле, на което би завидял и Алесандро Дел Пиеро.

Именно Касерес откри резултата в 53-ата минута, а девет по-късно Стефан Ел Шараауи наказа една от малкото грешки в отбрана на Юве, за да възстанови равенството - 1:1. В 83-ата минута обаче Касерес отново не остави никакви шансове на вратаря на „росонерите" и донесе важната победа за отбора, воден от Антонио Конте.

Така Ювентус докосва финала в турнира за Купата на Италия, като утре своя първи двубой ще изиграят Сиена и Наполи, а реваншите са в края на май, като точните дати още не са уточнени.

През първото полувреме „росонерите" владееха повече топката и по-често се задържаха в противниковата половина, но не успяваха да създадат достатъчно изгодни шансове за гол.

За сметка на това Юве играеше далеч по-практично и стигна до по-чистите ситуации за полувремето, макар и да не успя да се възползва от тях.

Марсело Естигариба отново направи добро впечатление с представянето си на терена и се отчете с няколко удара, които профучаваха покрай рамката, пазена от Марко Амелиа.

Алесандро Дел Пиеро дирижираше акциите на „старата госпожа" и на свой ред можеше да се разпише, но не успя да се възползва от подарък на Марк ван Бомел, който предостави топката на ветерана.

След удара на Дел Пиеро обаче кълбото бе изчистено в корнер, като преди това Марко Амелиа трябваше да се намесва решително, за да избие удар на Емануеле Джакерини, който рикошира в тялото на Фили Мексес и стана коварен.

През второто полувреме играта запази характера си и „росонерите" отново разчитаха на по-сериозно владение на топката, за да поставят под напрежение противниковите бранители.

Гостите от Торино пък изчакваха за грешки на опонентите си и успяха да накажат на моменти разконцентрираните действия на защитата на Милан.

В 53-ата минута Юве направи бърза атака, която хвана неподготвени домакините - Пирло подаде към Джакерини, който веднага намери вдясно Бориело, чийто удар бе отразен от Амелиа.

Топката обаче попадна на пътя на връхлитащия Мартин Касерес, за когото не бе трудно да открие резултата на празна врата.

Милан активизира действията си и се впусна в предни позиции, за да търси изравняване. То дойде сравнително бързо - само девет минути след гола на Ювентус.

Защитата на „старата госпожа" не се справи с разбъркване в наказателното поле, при което топката отиваше към Робиньо, но той се строполи на тревата и не можа да играе с нея. Бранителите сякаш се разсеяха от неговото падане и забравиха за включването от втора позиция на Ел Шараауи, който необезпокояван простреля Марко Сторари - 1:1.

„Росонерите" имаха възможности да осъществят и пълен обрат, но отново Робиньо не се оказа ефективен в завършващата фаза, докато Ибрахимович беше пазен много добре от бранителите на Юве и само веднъж успя да отправи удар.

В ситуацията той дори отбеляза попадение от близка дистанция, но радостта му бе секната от рефера Мадзолени, който отсъди нарушение в атака на шведа.

Вместо Милан да стигне до втори гол, се оказа отново догонващ в резултата в 83-ата минута, и то отново заради колективна грешка в отбрана.

„Росонерите" на няколко пъти не можаха да изчистят топката и тя се озова в Касерес малко пред границата на наказателното поле. Цели трима защитници на домакините се хвърлиха в краката му, но той с прецизен изстрел прати кълбото в горния ъгъл на Амелиа и не му остави шанс - 1:2.

До края на срещата атаките на Милан бяха стихийни и не доведоха до опасности пред вратата на Марко Сторари, с което Юве се поздрави с поредна важна победа през сезона, макар и в турнира за Купата.